OGŁOSZENIA – 22 XII 2019 ROKU – IV NIEDZIELA ADWENTU

• We wtorek – wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy w naszych rodzinach tradycyjne i piękne chrześcijańskie zwyczaje. Niech w każdej rodzinie wigilia rozpocznie się wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu. Potem w duchu miłości i zgody przełammy się opłatkiem składając sobie życzenia. Niech ten wieczór będzie ubogacony wspólnym śpiewem kolęd.
  • Jutro ostatnie roraty o 6.30 rano.
  • Na stoliku obok zakrystii są jeszcze poświęcone opłatki. Ofiara za opłatki wspomagamy w tym roku fundusz odnowy naszej świątyni. W zakrystii i w sklepiku są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny.
  • W środę – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msza Św. „Pasterka” o 24.00. Serdecznie zapraszamy. Msze Św. w Boże Narodzenie o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00.
  • Szopka Bożonarodzeniowa w tym roku będzie w dolnym kościele
  • W czwartek – II dzień świąt Święto Świętego Szczepana pierwszego Męczennika. Msze św. w tym dniu 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00.
  • Ofiary złożone na tace na „Pasterce” przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS, czyli Domy Samotnej Matki, a w Boże Narodzenia na „Świętopietrze” czyli pomoc Stolicy Apostolskiej, a w II dzień świat na Uniwersytet Papieski w Krakowie.
  • W piątek – Święto Św. Jana apostoła i ewangelisty. Po Mszy św. o 6.30 poświęcenie i kosztowanie wina.
  • W sobotę – Święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  • W piątek po Mszy św. o 18.00 Wieczór Uwielbienia.
  • W przyszła niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. Jest to ostatnia niedziela miesiąca – taca inwestycyjna.
  • Jak co roku  domy naszej parafii odwiedza Kolędnicy Misyjni. Ofiary składane na ich ręce będą wsparciem dla misjonarzy naszej archidiecezji oraz misjonarzy w krajach Amazonii. Orszak kolędników misyjnych ze Śledziejowic powiększą chętne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Węgrzcach Wielkich wspólnie z Panią Katechetka Joanną Andruchowicz. Rozesłanie i błogosławieństwo kolędników będzie w Św. Szczepana na Mszy Św. o 10.30.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ++ Marię Nowak, Janinę Teper i Stanisława Rzeźnik. Dobry Jezu…
  • W ostatnim tygodniu na odnowę kościoła wpłynęło 29 kopert i 18 przelewów na konto parafii. Bóg zapłać.
  • Polecamy świąteczne numery prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela po 10 zł.. Nasz parafialny Gotów będzie rozprowadzony w Boże Narodzenie z planem wizyty duszpasterskiej.
  • Na te szczególne dni przyjmijmy Boże błogosławieństwo.