Spotkania do bierzmowania prowadzą:

Klasy VII SP – ks. Bartłomiej

Klasy VIII SP – ks. Michał

Klasy III Gimnazjum – ks. Michał

Informacje:

Spotkania na jesieni w klasach VIII SP i klasach III Gimnazjum trwają co tydzień
do 15 listopada włącznie, oprócz 31 X i 1 XI ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych.

Klasy VIII Szkoły Podstawowej spotykają się w każdą środę. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18.00.

Klasy III Gimnazjum spotykają się w każdy czwartek. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18.00.

Osoby z poza parafii proszone są o dostarczenie zgody od swojego ks. Proboszcza na przygotowanie do bierzmowania i przyjęcie tego sakramentu w naszej parafii.

Osoby, które są ochrzczone poza naszą parafią proszone, są o dostarczenie zaświadczenia o chrzcie świętym ze swojej parafii ks. Michałowi do 15 XI 2018 r.

Każdy kandydat do bierzmowania posiada indeks, który jest potwierdzeniem jego życia sakramentalnego i jest zobowiązany do comiesięcznej spowiedzi świętej. Może ją odbyć
w dowolnym dniu i w dowolnym kościele, ale musi być ona systematyczna!

Każdy kandydat zdaje egzamin do bierzmowania. Materiał zdawany jest partiami
wg możliwości kandydata. Ci, którzy są uczniami Gimnazjum i SP w Węgrzcach Wielkich zdają pytania na lekcjach. Reszta umawia się indywidualnie z księdzem.

Udział w Liturgii:

1. 1.Spotkanie Rodziców klas VIII SP i III Gimnazjum odbędzie się w sobotę 13 X
    o. godz. 17.15 w kościele. Rodzice uroczyście wręczą różańce swoim dzieciom. Potem wspólny różaniec i Msza Święta o 18.00 a po niej spotkanie z rodzicami.
  2. 2.II spotkanie odbędzie się 6 XII w czwartek o godz. 18.00. Młodzież odnowi przyrzeczenia chrzcielne. Po Eucharystii spotkanie z rodzicami.
  3. 3.Bierzmowanie odbędzie się na wiosnę 2019 r.

Spotkania na wiosnę będą podane po Bożym Narodzeniu

2011 Bierzmowanie. Parafia NMP w Strumianach