O początkach słów kilka ...
Autorem pomysłu na reaktywację scholi w naszej parafii był ks. Józef Marek. Pierwsze spotkanie scholi miało miejsce 24 września 2011 roku. Osobą prowadzącą została Magdalena Luraniec (gitara).

Od września 2012 roku dołączyła do nas s. Gracjana (altówka, klawisze), która dzieli się z nami swoimi doświadczeniami i umiejętnościami. Obecnie wspiera nas także Sabina Zając (djembe) i Honorata Szeląg (klarnet).

Zapraszamy dziewczynki do wspólnego śpiewu. Czekamy na Was w każdą sobotę o godzinie 10 w salce nad kaplicą. Można z nami kontaktować się przez Facebooka. Szczegółowych informacji udziela s. Gracjana i Magdalena Luraniec.

Zachęcamy do odwiedzania galerii parafialnej (kliknij tutaj)

oraz 

profilu „Schola Hosanna” na Facebooku (kliknij tutaj).

 


 

Nasz pierwszy koncert ... „Papieski koncert w Strumianach” - 30 marca 2012r.

Dni Jana Pawła II już na stałe zagościły w kalendarzu wydarzeń odbywających się w naszej gminie. „Podobnie jak w roku ubiegłym, również i tym razem w programie dni papieskich nie mogło zabraknąć koncertu połączonych chórów z naszej gminy.

W piątek (30 marca) pod kierownictwem Piotra Piwko wystąpiły następujące chóry: schola dziecięca ze Strumian, Chór im. Jana Pawła II, Camerata, Yanabanda oraz Ziarenko. Koncert ten odbył się w kościele parafialnym w Strumianach, w miejscu, w którym w 1969 r. Kard. Karol Wojtyła stanął na pogorzelisku spalonego wówczas drewnianego kościoła i modlił się wraz z mieszkańcami Strumian.”

 

Pierwszy koncert

--- 

„DZIECI DZIECIOM” – 16.10.2013

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta” - te słowa Jana Pawła II stały się inspiracją dla koncertu pt. DZIECI DZIECIOM, którym wspólnie - poprzez śpiew, uczciliśmy 35. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża.

„Jednocześnie koncert ten został dedykowany uczniom - laureatom stypendiów papieskich ufundowanych przez Burmistrza Wieliczki, które co rok wręczane są w tym szczególnym dniu: 16 października. Do gratulacji dołączyli się rówieśnicy dając przepiękny koncert, z udziałem: Chóru Dziewczęcego Ziarenko pod kierownictwem Elżbiety Gawor, Scholi Dziecięcej z Parafii Strumiany, którą kieruje Magdalena Luraniec, Scholi Klemenciaki pod kierownictwem Agnieszki Korczyńskiej oraz Scholi z Parafii Michalitów z Pawlikowic, nad którą czuwa Nina Pernet.”

Koncert prowadziła nasza parafianka - pani Magdalena Luraniec.

Dzieci 1

Dzieci 2

Dzieci 3

 


 

ROK 2014 W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE

W roku 2014 sporo się działo … Nareszcie mamy swoją nazwę: HOSANNA – słowo wyrażające radość, uwielbienie dobrze oddaje charakter naszej scholi. 

Nowy rok pracy rozpoczęliśmy od wspólnego kolędowania z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzież. W styczniu schola została zaproszona do Krakowa na spotkanie wigilijne Związku Legionistów Polskich, podczas którego wystąpiła z krótkim koncertem kolęd.

Sobotni wieczór 18 maja w naszej parafii – dzień urodzin Karola Wojtyły - upłynął nam pod znakiem modlitwy w intencji Świętego Jana Pawła II podczas koncertu dziękczynnego „Świętość niech rozkwita”.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.865694763447166.1073742093.519930461356933&type=3

W czerwcu schola wraz z innymi chórami śpiewała na koncercie „Solne Uwielbienie” w Wieliczce. Pełną relację z koncertu można obejrzeć na stronie http://new.livestream.com/perfectfilm/events/3110737

W dniu 19 października w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Pawlikowicach miało miejsce niezwykłe wydarzenie w ramach obchodów Dnia Papieskiego oraz przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Podczas Mszy zaśpiewały połączone schole z Pawlikowic, Strumian i Wieliczki pod wspólną nazwą DEUS EST! , co oznacza BÓG JEST!.

Następnego dnia w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Łagiewnikach odbył się Koncert Mieszkańców Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka „Nigdy więcej wojny” - Św. Jan Paweł II, w intencji pokoju na Ukrainie i w całym świecie. W czasie koncertu wystąpiły m.in. wielickie chóry oraz schole dziecięce „DEUS EST!” z: Wieliczki, Strumian i Pawlikowic.

W grudniu kolędowaliśmy na ulicy Franciszkańskiej przed Domem Arcybiskupów w Krakowie. Uroczystemu zapaleniu światełek na choince ustawionej przed Oknem Papieskim przewodniczył metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz.

http://www.wieliczka.eu/pl/201129/11413/wielickie-schole-spiewaly-pod-oknem-papieskim.html#prettyPhoto

Grudzień 2014 to dla nas także czas kolędowania na wielickim rynku podczas Wigilii dla mieszkańców.

 Styczeń 2015 – II Parafialne Kolędowanie

Razem z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży zaprosiliśmy parafian  do wspólnego kolędowania.  Tutaj można nas posłuchać: https://www.facebook.com/339419159573595/videos/vb.339419159573595/374519712730206/?type=2&theater

---

KOLĘDUJEMY Z KLEMENCIAKAMI

W dniu 1 lutego w kościele pw. Św. Klemensa miało miejsce niezwykłe wydarzenie – koncert kolęd w wykonaniu scholi Deus Est! czyli… Przed publicznością wystąpili gospodarze miejsca – Klemenciaki - chór dziecięcy, który działa od 2005 r. obecnie pod opieką pani Agnieszki Korczyńskiej oraz ks. Tomasza Bajera. W trakcie koncertu można było także usłyszeć scholę Hosanna z parafii Strumiany, która zaczęła 4 rok swojej działalności razem z s. Gracjaną i p. Magdaleną Luraniec.

Gościem honorowym koncertu był prof. Janusz Skalski - ordynator oddziału kardiochirurgicznego Szpitala Dziecięcego w Prokocimu, nagrodzony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Orderem Uśmiechu.
W swoim przemówieniu zwrócił szczególną uwagę na … podziękował rodzicom za to, że pozwalają swoim pociechom rozwijać talenty, dzieciom pogratulował wspaniałego występu. Na zakończenie spotkania schole przekazały na ręce prof. Skalskiego przygotowane upominki dla małych pacjentów szpitala w Prokocimiu.

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3743193,wieliczka-mali-kolednicy-obdarowali-chorych-rowiesnikow,id,t.html

---

V DNI  JANA PAWŁA II – „SZUKAŁEM WAS” – KONCERT PAPIESKI W KRZYSZKOWICACH


2 kwietnia 2015 w przeddzień 10. rocznicy śmierci Jana Pawła II, obchodziliśmy w naszej gminie V Dni Jana Pawła II. Uroczystości odbyły się w kościele parafialnym pw. Św. Pawła Apostoła w Wieliczce-Krzyszkowicach, gdzie ks. dziekan Wiesław Popielarczyk odprawił mszę św. w intencji Papieża Polaka. Idea organizacji w naszej gminie cyklicznych uroczystości poświęconych Papieżowi Polakowi zrodziła się w roku 2011, gdy świat obiegła nowina o ogłoszeniu naszego Rodaka Błogosławionym. Motywem przewodnim tych uroczystości jest koncert papieski, z którym wędrujemy po wielickich parafiach śladami wizyt ks. biskupa, późniejszego kardynała Karola Wojtyły.

„Szukałem Was” - taki był tytuł tego wyjątkowego koncertu z udziałem: Scholi Dziecięcej „Hosanna” ze Strumian, Chóru Dziewczęcego „Ziarenko” z Podstolic, połączonych Chórów Szkół Muzycznych I stopnia z Wieliczki i Gdowa, Międzyszkolnej Orkiestry Symfonicznej.

---

ŚWIĘTO PLONÓW – 30.08.2015

Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się w niedzielę 30 sierpnia w Węgrzcach Wielkich. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Strumianach w oprawie muzycznej naszej scholi „Hosanna”.

 ---

 „O historii Światowych Dni Młodzieży słów kilka…”

15 listopada 2015r.

Nasze myśli coraz częściej wędrują ku ŚDM 2016. Słyszymy o tym wydarzeniu w mediach, w kościele. Główne spotkanie  Ojca Świętego Franciszka z młodzieżą z całego świata będzie miało miejsce na Campus Misericordiae – Polach Miłosierdzia na granicy Krakowa i Gminy Wieliczka. W tym dniu wzięliśmy udział w programie „O historii Światowych Dni Młodzieży słów kilka…” przygotowanym przez Szkołę Podstawową w Śledziejowicach. Śpiewałyśmy razem ze szkolnym chórkiem podczas mszy świętej, a także w trakcie przedstawienia. W naszym wykonaniu można było usłyszeć „Barkę”, „Abba Ojcze” oraz „Hymn ŚDM 2016”.

 


 


HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

Wspólne kolędowanie to okazja do spotkań w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych i nie tylko…bo kolędy śpiewać lubią wszyscy. W Tym czasie można nas było usłyszeć w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w tym dniu także kolędowaliśmy przy żywej szopce; 9 stycznia - w klasztorze w Wieliczce; 17 stycznia podczas spotkania opłatkowego w Strumianach; 31 stycznia podczas III parafialnego kolędowania w naszej parafii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 ---

W OCZEKIWANIU NA ŚDM

Światowe Dni Młodzieży zbliżają się wielkimi krokami … Pragniemy, by stały się wspaniałym duchowym przeżyciem, które zmieni nas na lepsze i na długo pozostanie w pamięci. Chcemy dobrze przygotować się do tego wyjątkowego spotkania z papieżem Franciszkiem.

Nabożeństwa Majowe na  Campus Misericordiae. - 01.05, 08.05, 15, 05

Przez trzy kolejne niedziele maja uczestniczyliśmy w „majówkach” przy Krzyżu z symbolami ŚDM. Jest to cykl modlitewnych spotkań, które potrwają do sobotniego czuwania z Ojcem Świętym oraz Mszy Posłania podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Rozważania prowadzili duchowni wielickich parafii, natomiast oprawę muzyczną zapewniła nasza schola, Grupa Twoje Uwielbienie z naszej parafii i grupa muzyczna o.Mariusza Tabora z Wieliczki. Zapraszamy do obejrzenia filmów oraz przeczytania relacji z tych wydarzeń:

http://www.wieliczkacity.pl/…/majowka-na-campus-misericord…/

http://krakow.gosc.pl/doc/3125469.Z-Maryja-do-SDM

http://www.franciszkanska3.pl/Majowka-na-Campus-Misericordiae,m,31528

https://www.youtube.com/watch?v=57WPAN9KRbs&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=y4UClkVRFeA&feature=youtu.be

https://youtu.be/aMJ7BGQudnw

Modlitwa o pokój na Campus Misericordiae – 18.05.2016

W dniu urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II – 18 maja - nie mogło zabraknąć modlitewnego spotkania na Campus Misericordiae. W samo południe, przy krzyżu znajdującym się na Rondzie ŚDM, zebrała się młodzież, dzieci, wolontariusze ŚDM oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości, by za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II wspólnie modlić się o pokój na świecie. Modlitwę poprowadził dk. Szymon, a reprezentanci naszej scholi razem z chórkiem z SP Śledziejowice poprowadzili śpiew. Szczególnym symbolem stało się wypuszczenie gołębi z apartamentu papieskiego przygotowanego w Domu Miłosierdzia oraz z ronda ŚDM na Campus Misericordiae. Warto podkreślić, że gołębi było 31 bowiem młodzież z całego świata trwa w oczekiwaniu na 31. Światowe Dni Młodzieży.  http://krakow.tvp.pl/…/golebie-pokoju-wypuszczono-w-urodzin…

 

Solne uwielbienie – 26.05.2016

To już trzecie solne uwielbienie, w którym wzięłyśmy udział. Tym razem zaśpiewałyśmy razem z Natalią Niemen „Jestem mamą!”. W roku ubiegłym towarzyszyłyśmy Mietkowi Szcześniakowi w piosence „Czasem bywa gorzej”. Razem z zaprzyjaźnionymi scholami zaśpiewałyśmy „Tyś jak skała”, „Będę wielbił Cię”, „Jesteś życiem mym”. Dziękujemy wszystkim za wspólny czas i modlitwę!

Solne uwielbienie cz. I 

https://www.youtube.com/watch?v=DNCHc4TJqFE

Solne uwielbienie cz. II

https://www.youtube.com/watch?v=fWViPd_wBF0 

Jestem Mamą!

https://www.facebook.com/NataliaNiemenOficjalnie/videos/918473134938456/


Galeria zdjęć wydarzenia:  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1333326506683987.1073742706.519930461356933&type=3

Lipcowe czuwanie na Rondzie ŚDM

W niedzielny wieczór 24 lipca 2016r po raz ostatni zgromadziliśmy się na modlitewnym czuwaniu przed rozpoczynającymi się Światowymi Dniami Młodzieży. Parafię Strumiany reprezentowała Grupa Twoje Uwielbienie, schola Hosanna, Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza oraz licznie zgromadzeni parafianie. Był też chór Ziarenko i schola Magnificat z Podstolic , dzieci z Zespół Pieśni i Tańca „Pogórze Wielickie” oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Zabawy. odmówiliśmy koronkę prowadzoną przez Siostry, modliliśmy się słowami Litanii do Ducha Świętego. W trakcie spotkania wysłuchaliśmy słów św. Jana Pawła II na temat Bożego Miłosierdzia , a także przesłania jakie skierował do młodzieży. Po Apelu Jasnogórskim wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn ŚDM 2016 - Błogosławieni miłosierni, Barkę, Jesus Christ you are my life.


 

Nabożeństwo różańcowe

2 października 2016 r. spotkaliśmy się na Campus Misericordiae razem z naszymi bliskimi i wszystkimi, którzy przybyli do Domu Miłosierdzia, na nabożeństwie różańcowym.
Dziękujemy za wspólną modlitwę.

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

https://www.facebook.com/scholaStrumiany/photos/?tab=album&album_id=625187864330055


 


 

Rok Miłosierdzia Bożego.  W przededniu XVI Dnia Papieskiego (08.10.2016) schola Hosanna wraz z grupą Mały Apostoł wybrała się do Łagiewnik. Widzieliśmy Dom św. Siostry Faustyny, który znajduje się na terenie klasztornym, w miejscu, w którym kiedyś mieszkała i pracowała. W budynku znajduje się odtworzona jej cela. Jest to miejsce objawienia Jezusa Miłosiernego. W drodze do Kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny zatrzymaliśmy się przed wejściem do Kaplicy.  Tablica, umieszczona na budynku klasztornym pod oknem po prawej stronie od wejścia do kaplicy wskazuje na celę,  w której zmarła Święta. Po ucałowaniu relikwii udaliśmy się w stronę Bazyliki, w której św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu.  Wspólnie przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia.  Tego dnia nie zabrakło również zadań sprawnościowych.  Wszyscy dzielnie maszerowali po 315 schodach na wieżę widokową, która  stanowi najwyższy punkt w Krakowie. Panorama Krakowa podziwiana z galerii widokowej (41,60 m.) wywarła na nas duże wrażenie.  Ostatnim celem naszego pielgrzymowania było Sanktuarium św. Jana Pawła II.  Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas. „Bądźcie świadkami Bożego Miłosierdzia!”

https://www.facebook.com/scholaStrumiany/photos/?tab=album&album_id=625187864330055

 

 


W piątek 20 stycznia 2017r kolędowałyśmy podczas spotkania opłatkowego Polskiego Związku Niewidomych w Wieliczce.

 

29 stycznia razem z Grupą Twoje Uwielbienie kolędowaliśmy w naszej parafii.

Zdjęcie użytkownika Schola Hosanna.

 

 

2011 Schola Hosanna. Parafia NMP w Strumianach
Powered by Joomla 1.7 Templates