HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

Wspólne kolędowanie to okazja do spotkań w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych i nie tylko…bo kolędy śpiewać lubią wszyscy. W Tym czasie można nas było usłyszeć w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w tym dniu także kolędowaliśmy przy żywej szopce; 9 stycznia - w klasztorze w Wieliczce; 17 stycznia podczas spotkania opłatkowego w Strumianach; 31 stycznia podczas III parafialnego kolędowania w naszej parafii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 ---

W OCZEKIWANIU NA ŚDM

Światowe Dni Młodzieży zbliżają się wielkimi krokami … Pragniemy, by stały się wspaniałym duchowym przeżyciem, które zmieni nas na lepsze i na długo pozostanie w pamięci. Chcemy dobrze przygotować się do tego wyjątkowego spotkania z papieżem Franciszkiem.

Nabożeństwa Majowe na  Campus Misericordiae. - 01.05, 08.05, 15, 05

Przez trzy kolejne niedziele maja uczestniczyliśmy w „majówkach” przy Krzyżu z symbolami ŚDM. Jest to cykl modlitewnych spotkań, które potrwają do sobotniego czuwania z Ojcem Świętym oraz Mszy Posłania podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Rozważania prowadzili duchowni wielickich parafii, natomiast oprawę muzyczną zapewniła nasza schola, Grupa Twoje Uwielbienie z naszej parafii i grupa muzyczna o.Mariusza Tabora z Wieliczki. Zapraszamy do obejrzenia filmów oraz przeczytania relacji z tych wydarzeń:

http://www.wieliczkacity.pl/…/majowka-na-campus-misericord…/

http://krakow.gosc.pl/doc/3125469.Z-Maryja-do-SDM

http://www.franciszkanska3.pl/Majowka-na-Campus-Misericordiae,m,31528

https://www.youtube.com/watch?v=57WPAN9KRbs&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=y4UClkVRFeA&feature=youtu.be

https://youtu.be/aMJ7BGQudnw

Modlitwa o pokój na Campus Misericordiae – 18.05.2016

W dniu urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II – 18 maja - nie mogło zabraknąć modlitewnego spotkania na Campus Misericordiae. W samo południe, przy krzyżu znajdującym się na Rondzie ŚDM, zebrała się młodzież, dzieci, wolontariusze ŚDM oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości, by za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II wspólnie modlić się o pokój na świecie. Modlitwę poprowadził dk. Szymon, a reprezentanci naszej scholi razem z chórkiem z SP Śledziejowice poprowadzili śpiew. Szczególnym symbolem stało się wypuszczenie gołębi z apartamentu papieskiego przygotowanego w Domu Miłosierdzia oraz z ronda ŚDM na Campus Misericordiae. Warto podkreślić, że gołębi było 31 bowiem młodzież z całego świata trwa w oczekiwaniu na 31. Światowe Dni Młodzieży.  http://krakow.tvp.pl/…/golebie-pokoju-wypuszczono-w-urodzin…

 

Solne uwielbienie – 26.05.2016

To już trzecie solne uwielbienie, w którym wzięłyśmy udział. Tym razem zaśpiewałyśmy razem z Natalią Niemen „Jestem mamą!”. W roku ubiegłym towarzyszyłyśmy Mietkowi Szcześniakowi w piosence „Czasem bywa gorzej”. Razem z zaprzyjaźnionymi scholami zaśpiewałyśmy „Tyś jak skała”, „Będę wielbił Cię”, „Jesteś życiem mym”. Dziękujemy wszystkim za wspólny czas i modlitwę!

Solne uwielbienie cz. I 

https://www.youtube.com/watch?v=DNCHc4TJqFE

Solne uwielbienie cz. II

https://www.youtube.com/watch?v=fWViPd_wBF0 

Jestem Mamą!

https://www.facebook.com/NataliaNiemenOficjalnie/videos/918473134938456/


Galeria zdjęć wydarzenia:  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1333326506683987.1073742706.519930461356933&type=3

Lipcowe czuwanie na Rondzie ŚDM

W niedzielny wieczór 24 lipca 2016r po raz ostatni zgromadziliśmy się na modlitewnym czuwaniu przed rozpoczynającymi się Światowymi Dniami Młodzieży. Parafię Strumiany reprezentowała Grupa Twoje Uwielbienie, schola Hosanna, Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza oraz licznie zgromadzeni parafianie. Był też chór Ziarenko i schola Magnificat z Podstolic , dzieci z Zespół Pieśni i Tańca „Pogórze Wielickie” oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Zabawy. odmówiliśmy koronkę prowadzoną przez Siostry, modliliśmy się słowami Litanii do Ducha Świętego. W trakcie spotkania wysłuchaliśmy słów św. Jana Pawła II na temat Bożego Miłosierdzia , a także przesłania jakie skierował do młodzieży. Po Apelu Jasnogórskim wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn ŚDM 2016 - Błogosławieni miłosierni, Barkę, Jesus Christ you are my life.


 

Nabożeństwo różańcowe

2 października 2016 r. spotkaliśmy się na Campus Misericordiae razem z naszymi bliskimi i wszystkimi, którzy przybyli do Domu Miłosierdzia, na nabożeństwie różańcowym.
Dziękujemy za wspólną modlitwę.

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

https://www.facebook.com/scholaStrumiany/photos/?tab=album&album_id=625187864330055


 


 

Rok Miłosierdzia Bożego.  W przededniu XVI Dnia Papieskiego (08.10.2016) schola Hosanna wraz z grupą Mały Apostoł wybrała się do Łagiewnik. Widzieliśmy Dom św. Siostry Faustyny, który znajduje się na terenie klasztornym, w miejscu, w którym kiedyś mieszkała i pracowała. W budynku znajduje się odtworzona jej cela. Jest to miejsce objawienia Jezusa Miłosiernego. W drodze do Kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny zatrzymaliśmy się przed wejściem do Kaplicy.  Tablica, umieszczona na budynku klasztornym pod oknem po prawej stronie od wejścia do kaplicy wskazuje na celę,  w której zmarła Święta. Po ucałowaniu relikwii udaliśmy się w stronę Bazyliki, w której św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu.  Wspólnie przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia.  Tego dnia nie zabrakło również zadań sprawnościowych.  Wszyscy dzielnie maszerowali po 315 schodach na wieżę widokową, która  stanowi najwyższy punkt w Krakowie. Panorama Krakowa podziwiana z galerii widokowej (41,60 m.) wywarła na nas duże wrażenie.  Ostatnim celem naszego pielgrzymowania było Sanktuarium św. Jana Pawła II.  Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas. „Bądźcie świadkami Bożego Miłosierdzia!”

https://www.facebook.com/scholaStrumiany/photos/?tab=album&album_id=625187864330055

 

 

2011 Rok 2016 - Strona 5. Parafia NMP w Strumianach
Powered by Joomla 1.7 Templates