Styczeń 2015 – II Parafialne Kolędowanie

Razem z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży zaprosiliśmy parafian  do wspólnego kolędowania.  Tutaj można nas posłuchać: https://www.facebook.com/339419159573595/videos/vb.339419159573595/374519712730206/?type=2&theater

---

KOLĘDUJEMY Z KLEMENCIAKAMI

W dniu 1 lutego w kościele pw. Św. Klemensa miało miejsce niezwykłe wydarzenie – koncert kolęd w wykonaniu scholi Deus Est! czyli… Przed publicznością wystąpili gospodarze miejsca – Klemenciaki - chór dziecięcy, który działa od 2005 r. obecnie pod opieką pani Agnieszki Korczyńskiej oraz ks. Tomasza Bajera. W trakcie koncertu można było także usłyszeć scholę Hosanna z parafii Strumiany, która zaczęła 4 rok swojej działalności razem z s. Gracjaną i p. Magdaleną Luraniec.

Gościem honorowym koncertu był prof. Janusz Skalski - ordynator oddziału kardiochirurgicznego Szpitala Dziecięcego w Prokocimu, nagrodzony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Orderem Uśmiechu.
W swoim przemówieniu zwrócił szczególną uwagę na … podziękował rodzicom za to, że pozwalają swoim pociechom rozwijać talenty, dzieciom pogratulował wspaniałego występu. Na zakończenie spotkania schole przekazały na ręce prof. Skalskiego przygotowane upominki dla małych pacjentów szpitala w Prokocimiu.

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3743193,wieliczka-mali-kolednicy-obdarowali-chorych-rowiesnikow,id,t.html

---

V DNI  JANA PAWŁA II – „SZUKAŁEM WAS” – KONCERT PAPIESKI W KRZYSZKOWICACH


2 kwietnia 2015 w przeddzień 10. rocznicy śmierci Jana Pawła II, obchodziliśmy w naszej gminie V Dni Jana Pawła II. Uroczystości odbyły się w kościele parafialnym pw. Św. Pawła Apostoła w Wieliczce-Krzyszkowicach, gdzie ks. dziekan Wiesław Popielarczyk odprawił mszę św. w intencji Papieża Polaka. Idea organizacji w naszej gminie cyklicznych uroczystości poświęconych Papieżowi Polakowi zrodziła się w roku 2011, gdy świat obiegła nowina o ogłoszeniu naszego Rodaka Błogosławionym. Motywem przewodnim tych uroczystości jest koncert papieski, z którym wędrujemy po wielickich parafiach śladami wizyt ks. biskupa, późniejszego kardynała Karola Wojtyły.

„Szukałem Was” - taki był tytuł tego wyjątkowego koncertu z udziałem: Scholi Dziecięcej „Hosanna” ze Strumian, Chóru Dziewczęcego „Ziarenko” z Podstolic, połączonych Chórów Szkół Muzycznych I stopnia z Wieliczki i Gdowa, Międzyszkolnej Orkiestry Symfonicznej.

---

ŚWIĘTO PLONÓW – 30.08.2015

Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się w niedzielę 30 sierpnia w Węgrzcach Wielkich. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Strumianach w oprawie muzycznej naszej scholi „Hosanna”.

 ---

 „O historii Światowych Dni Młodzieży słów kilka…”

15 listopada 2015r.

Nasze myśli coraz częściej wędrują ku ŚDM 2016. Słyszymy o tym wydarzeniu w mediach, w kościele. Główne spotkanie  Ojca Świętego Franciszka z młodzieżą z całego świata będzie miało miejsce na Campus Misericordiae – Polach Miłosierdzia na granicy Krakowa i Gminy Wieliczka. W tym dniu wzięliśmy udział w programie „O historii Światowych Dni Młodzieży słów kilka…” przygotowanym przez Szkołę Podstawową w Śledziejowicach. Śpiewałyśmy razem ze szkolnym chórkiem podczas mszy świętej, a także w trakcie przedstawienia. W naszym wykonaniu można było usłyszeć „Barkę”, „Abba Ojcze” oraz „Hymn ŚDM 2016”.

 

2011 Rok 2015 - Strona 4. Parafia NMP w Strumianach
Powered by Joomla 1.7 Templates