Nasz pierwszy koncert ... „Papieski koncert w Strumianach” - 30 marca 2012r.

Dni Jana Pawła II już na stałe zagościły w kalendarzu wydarzeń odbywających się w naszej gminie. „Podobnie jak w roku ubiegłym, również i tym razem w programie dni papieskich nie mogło zabraknąć koncertu połączonych chórów z naszej gminy.

W piątek (30 marca) pod kierownictwem Piotra Piwko wystąpiły następujące chóry: schola dziecięca ze Strumian, Chór im. Jana Pawła II, Camerata, Yanabanda oraz Ziarenko. Koncert ten odbył się w kościele parafialnym w Strumianach, w miejscu, w którym w 1969 r. Kard. Karol Wojtyła stanął na pogorzelisku spalonego wówczas drewnianego kościoła i modlił się wraz z mieszkańcami Strumian.”

 

Pierwszy koncert

--- 

„DZIECI DZIECIOM” – 16.10.2013

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta” - te słowa Jana Pawła II stały się inspiracją dla koncertu pt. DZIECI DZIECIOM, którym wspólnie - poprzez śpiew, uczciliśmy 35. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża.

„Jednocześnie koncert ten został dedykowany uczniom - laureatom stypendiów papieskich ufundowanych przez Burmistrza Wieliczki, które co rok wręczane są w tym szczególnym dniu: 16 października. Do gratulacji dołączyli się rówieśnicy dając przepiękny koncert, z udziałem: Chóru Dziewczęcego Ziarenko pod kierownictwem Elżbiety Gawor, Scholi Dziecięcej z Parafii Strumiany, którą kieruje Magdalena Luraniec, Scholi Klemenciaki pod kierownictwem Agnieszki Korczyńskiej oraz Scholi z Parafii Michalitów z Pawlikowic, nad którą czuwa Nina Pernet.”

Koncert prowadziła nasza parafianka - pani Magdalena Luraniec.

Dzieci 1

Dzieci 2

Dzieci 3

 

2011 2012-2013 - Strona 2. Parafia NMP w Strumianach
Powered by Joomla 1.7 Templates