Domowy Kościół to rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie, założonego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jednoczy sakramentalne małżeństwa, wspierając je we wspólnej drodze ku świętości                         i w budowaniu osobistej relacji z Bogiem.

W naszej parafii Domowy Kościół tworzą dwa kręgi rodzin – pierwszy z nich został założony w 2012 r., a jego duchowym opiekunem jest ks. Józef Marek. Drugi krąg rozpoczął swoją działalność w roku 2017 r. pod opieką ks. Michała Kormana. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w domach członków DK. Każde takie spotkanie to czas na rozmowę przy herbacie i dzielenie się życiem, wspólną modlitwę i pogłębianie wiary w duchu formacji Ruchu Światło-Życie.

2011 Domowy Kościół. Parafia NMP w Strumianach