ministranci

Ministrant (od łacińskiego słowa ministrare – służyć) to osoba pełniąca posługę liturgiczną podczas Mszy Świętej oraz nabożeństwach. Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy św. i podczas innych nabożeństw liturgicznych.

W naszej parafii do Liturgicznej Służby Ołtarza należy obecnie ponad 50 ministrantów, a w tym lektorzy (Ministranci Słowa Bożego), a także nieco starsi lektorzy seniorzy. Każdy ministrant i lektor jest zobowiązany do służby przy ołtarzu w tygodniu i w niedzielę.

Zbiórki ministrantów odbywają się po wtorkowej Mszy Świętej o godzinie 18.00.

Ministranci mają także spotkania rekreacyjno-sportowe, w każdą sobotę o godz. 08.30 na hali sportowej w Gimnazjum w Węgrzcach Wielkich.

2011 Ministranci i Lektorzy. Parafia NMP w Strumianach
Powered by Joomla 1.7 Templates