9 XII 2018 ROKU - II NIEDZIELA ADWENTU

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- w czwartek – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy

- w piątek – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktor Kościoła

• Zachęcamy do udziału w roratach, szczególnie dzieci i młodzież. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, a w sobotę o 6.30. dzieci zapraszamy z lampionami.
  • Nowennę do Dzieciatka Jezus rozpoczniemy 16 grudnia w przyszłą niedzielę i będziemy ją odprawiać po roratach o 18.00 modląc się szczególnie za wszystkie rodziny naszej parafii o dobre przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczęcie Nowenny w przyszłą niedzielę po mszy św. o 7.00.
  • Przez cały adwent rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Można te świece  nabyć w kiosku i w zakrystii. Niech ta świeca zapłonie w każdym domu na wigilijnym stole.
  • Każda rodzina parafii niech zatroszczy się o poświęcone opłatki, które można nabyć w zakrystii po Mszach Świętych.
  • Po chórem na stoliku są do nabycia kalendarze parafialne. Niech w każdej rodzinie znajdzie się kalendarz parafialny, a ofiarą za kalendarz wspomagamy fundusz odnowy naszego kościoła.
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej, dzisiaj szczególnie nasz parafialny miesięcznik Gotów.
  • W nowym tygodniu niech towarzyszy Boża opieka.
2011 Ogłoszenia duszpasterskie. Parafia NMP w Strumianach