10 XI 2019 ROKU - 32 NIEDZIELA ZWYKŁA

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
    • W poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o 11.00 schola Hosanna wspólnie z KSMem zapraszają na koncert pieśni patriotycznej. Ten koncert w naszym kościele.
    • we wtorek – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika
    • w środę – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
      i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  • W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. O 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 18.00 Msza Święta o Bożym Miłosierdziu, a po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii Św. Faustyny. Intencje na Mszę św. zbiorową do Bożego Miłosierdzia można złożyć do puszki.
  • W przyszłą niedzielę wspólnie z klerykami naszego Seminarium w Krakowie przeżywać będziemy niedzielę modlitw o powołania. Klerycy będą głosić Słowo Boże, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium. Po Mszy św. o 12.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ministrantów i lektorów oraz KSM na spotkanie z klerykami w dolnym kościele.
  • Od przyszłej niedzieli przeżywać będziemy III Światowy Dzień Ubogich pod hasłem; ”Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Z tej racji w przyszłą niedzielę do puszki przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na potrzeby ubogich.
  • Klasy VIII maja spotkanie przed bierzmowaniem w środę o 18.00.
  • Nasz chór parafialny zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych do Solnego Miasta w Wieliczce 11 XI o 18.00.
  • Zarazem nasz chór wspólnie z dyrygentem zapraszają osoby lubiące muzykę, śpiew i chcące śpiewać w chórze. Próby chóru w czwartki o 18.00 w sali chórowej na II piętrze.
  • Składamy podziękowanie Radzie parafialnej za kweste na cmentarzu. Na potrzeby cmentarza złożono 11.080 zł.
  • Składamy podziękowanie kolejnym rodzinom za ofiary złożone na prace związane z odnowieniem naszego kościoła. W ostatnich 3 tygodniach złożono 54 koperty i 29 przelewów na konto parafii. Bóg zapłać.
  • Biblioteka parafialna czynna w środy i piątki bezpośrednio po Mszy Św. o 18.00
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej. Dziś szczególnie nasz parafialny miesięcznik „Gotów” na listopad.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii + Eugeniusza Olchawskiego. Dobry Jezu…
  • Na nowy tydzień niech nam Chrystus błogosławi.
2011 Ogłoszenia duszpasterskie. Parafia NMP w Strumianach