10 XII 2017 ROKU – II NIEDZIELA ADWENTU

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- w środę – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy

- w czwartek – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktor Kościoła

• Zachęcamy do udziału w roratach, szczególnie dzieci i młodzież. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00.
  • Nowennę do Dzieciatka Jezus rozpoczniemy 16 grudnia w sobotę i będziemy ją odprawiać po roratach o 18.00 modląc się szczególnie za wszystkie rodziny naszej parafii o dobre przeżycie świąt Bożego Narodzenia.
  • Przez cały adwent rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Można te świece  nabyć w kiosku i w zakrystii. Niech ta świeca zapłonie w każdym domu na wigilijnym stole.
  •    Każda rodzina parafii niech zatroszczy się o poświęcone opłatki, które można nabyć w zakrystii.
  • W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. O 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,   o 18.00 Msza Święta, a po Mszy św. w kaplicy Koronka do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii Św. Jana Pawła II. Intencje na Mszę św. zbiorową do Bożego Miłosierdzia można złożyć do puszki w kaplicy.
  • Pragniemy przed świętami Bożego Narodzenia przygotować paczki świąteczne dla biednych rodzin w naszej parafii. W poprzednie lata czyniło to Szkolne Koło Caritas włanczając się w akcje zbiórki żywności. W tym roku nie włączyli się w tą akcję, dlatego gdyby były chętne osoby, które chcą pomóc potrzebującym, można to uczynić zabierając z kaplicy papierową torbę tzw. „Tytke charytatywną”, którą wypełniamy artykułami spożywczymi i chemicznymi. Do przyszłej niedzieli chętne osoby, które chcą się podzielić z potrzebującymi mogą złożyć w kaplicy miłosierdzia lub w kiosku zapakowaną papierowa torbę i z tych artykułów przygotujemy paczki dla biednych rodzin w naszej parafii.
  • Kontener na śmieci na naszym cmentarzu został umieszczony na parkingu, gdyż samochód odbierający kontenery miał problem z wjazdem na cmentarz. Mamy nadzieję że inne śmieci niż z cmentarza nie będą tam wrzucane. Teren parkingu przy cmentarzu też jest objęty monitoringiem.
  • W przyszłą niedzielę Szkoła ze Śledziejowic po Mszach Świętych przed naszym kościołem organizuje kiermasz świąteczny.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Wacława Majewskiego. Dobry Jezu…
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej. Dziś do nabycia nasz parafialny „Gotów” na grudzień.
  • Na dni adwentowe życzymy Bożej opieki
2011 Ogłoszenia duszpasterskie. Parafia NMP w Strumianach